Eesti esimest lihahäkatoni tunnustati aasta toiduteo auhinnaga

Eesti Toidumessil kuulutati selle aasta toiduteoks Nõo Lihatööstuse korraldatud uuenduslik lihahäkaton.

„Kuulutasime aasta toiduteo tiitli vääriliseks Nõo Lihatööstuse, kes korraldas koostöös Eesti Maaülikooliga lihahäkatoni, mis on aidanud edendada innovatsiooni ja tootearendust ning populariseerida toidutootmise valdkonda noorte hulgas,“ kommenteeris auhinnagalal Aasta Toidutegu 2022 tiitlisaaja välja kuulutanud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Lihahäkaton toimus sel aastal esimest korda, kus osalenud meeskonnad esitlesid oma uuenduslikke lihatooteid. Eesti esimese lihahäkatoni võitsid noored, kes valmistavad rupsidest, täpsemalt veisesüdamest, südamepalle. Võitja pakkus välja tervikliku kontseptsiooni, mis arvestas nii kodumaisuse, toote uudsuse ja maitsvuse kui ka keskkonnasõbralikkusega.

„Finaalvõistluse tase oli nii kõrge, et võitja väljaselgitamine tekitas žüriis lausa tuliseid arutelusid. Finaali jõudnud tiimide tooted olid nii läbimõeldud ja heal tasemel, et neil kõigil on potentsiaali jõuda Nõo Lihatööstusse valikusse. Loodame nende südamepallidega poelettidele jõuda aasta lõpus või uue aasta alguses, kui on koostöös meie toidutehnoloogidega antud viimane lihv ja pakend välja töötatud,“ ütles Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees ja lihahäkatoni žürii juht Simmo Kruustük.

Nõo Lihatööstus ja Eesti Maaülikool kuulutasid tänavu jaanuari keskel välja Eesti esimese lihahäkatoni. Žürii valis märtsi alguses ligi 40 laekunud tooteidee hulgast välja viis parimat, kes jätkasid mentorite abiga loovidee edasi arendamist ja täiustamist, seda nii omakeskis tiimides kui ka Maaülikooli ideepäeval.

Lihahäkaton on konkurss, mille eesmärk on arendada Eesti toidukultuuri ning pakkuda toidutootmise vastu huvi tundvatele inimestele võimalust arendada välja uus ja innovaatiline lihatoode või tootesari. Häkatoni käigus sooviti leida uus innovaatiline lihatoode, mis on tervislik ja naturaalsest toorainest, kiirelt valmiv ning tööstuslikult toodetav.

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg