Jaanipäev kasvatab lihatarbimise kahekordseks

Eesti suurima kodumaisel kapitalil põhineva lihatööstuse Nõo hinnangul tarbivad eestimaalased jaaninädalal ligi kaks korda rohkem lihatooteid kui muul ajal suvel. Kokku tarbitakse tänavu juunis Eestis umbes 12 000 tonni lihatooteid.

Kõige enam süüakse jaanipäeval grillvorste, kuid vorstidele on jõuliselt kandadele astumas kanaliha.  Foto: Nõo Lihatööstus
AS-i Nõo Lihatööstus arvutuste kohaselt söövad eestimaalased suvel ära keskmiselt 2500 tonni liha nädalas, kuid jaaninädal kasvatab lihatarbimise lausa 5000 tonni peale. Kõige enam süüakse jaanipäeval grillvorste, kuid vorstidele on jõuliselt kandadele astumas kanaliha.

„Eestlased on jaanipäeval vorstiusku: rahva lemmikud on nii tavalised grillvorstid kui ka toorvorstid, mis moodustavad suvetoodete müügist kokku ligi poole. Populaarsed on ka erinevad grill-lihad ja šašlõkid. Võidukäiku teeb kanaliha, mida eelistatakse ka grillimisel üha enam,“ ütles Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustük.

Nõo Lihatööstuse toodetest on hetkel populaarsemad Fitlap grillvorstid, toorvorstid kanalihaga, triibuliha, Fitlap kanafileešašlõkk ja glasuuritud kanasteigid.

„Lihatoodete tarbimisel on selge suund tervislikkuse suunas – eelistatakse ehtsaid lihatooteid, mille rasvasisaldus pole liiga suur. Eestimaalased söövad varasemast rohkem kanaliha, mille üheks põhjuseks ongi kindlasti selle tervislikkus, kuid olulist rolli mängib ka linnuliha hind, mis on eelmise aastaga võrreldes oluliselt langenud,“ lisas Kruustük.

„Kasvava lihatarbimise tõttu vajame tootmisesse jätkuvalt abikäsi. Puudus on eelkõige spetsialistidest – väike eelis on toiduainetööstuse ja kogemustega töötajatel, kuid oleme avatud ka teiste sektori taustaga tööotsijatele,“ lausus Kruustük.

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg