MEIE
LUGU

ETTEVÕTTEST

Tere tulemast suurimasse ja uuendusmeelseimasse lihatööstusesse! Kohalikul kapitalil põhinev ning kvaliteetseid tooteid pakkuv Nõo Lihatööstus annab täna tööd ligi 250 inimesele. See teeb meist Lõuna-Eestis olulisemaid tööandjaid ning kohalikku ühiskonnaellu panustajaid.

Nõo Lihatööstus on Eesti suurim ja uuendusmeelseim kohalikul kapitalil põhinev lihatööstus, kes pakub tööd ligi 250 inimesele. Meie sortimenti kuuluvad maitsvad, kvaliteetsed ning suure lihasisaldusega ehtsad lihatooted, mis on pakendatud mugavatesse väikepakenditesse. Nõo toodang valmib alati värskest jahutatud toorainest siinsamas Eestis, Tartu külje all.

Meie lugu algas 1992. aastal Nõo kolhoosi vorstitsehhi ruumides. Äsja asutatud Nõo Lihatööstuse esimeseks tooteks oli legendaarne Nõo rulaad, mida valmistasime toona 100 kilo päevas.

Tänaseks kuulub Nõo portfelli üle 600 lihatoote: toores liha, hakklihatooted, viinerid ja vorstid, singid ja rulaadid, pasteedid, snäkid, mitmesugused hooajatooted ja palju muud. Ja muidugi on meie valikusse siiani alles jäänud mainekas rulaad, millega tähistavad ühiseid hetki nii pered kui ka sõpruskonnad!

Erinevad uuringud näitavad, et Nõo toodang on eestimaalaste seas tuntud ja armastatud. Samuti pakume oma lihatooteid toitlustusettevõtetele. Nõo hoolitseb ka naaberriikide toidulaua eest, eksportides oma toodangut näiteks Lätti ja Leetu.

Nõo Lihatööstus on kodumaise toidutööstuse kõrge kvaliteedi eestkõneleja, kes muuhulgas ideestas, kuidas suitsuvorst võiks saada Eesti toidu rahvusvaheliseks edulooks. Nõo Lihatööstus pälvis EAS-i, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud Eesti parimate ettevõtete konkursil Aasta pereettevõtte tiitli.

Seega on Nõo oluline tööandja, kuid järgib samal ajal pereettevõttele omaseid kõrgeid väärtusi ja standardeid.

 

NÕO LIHATOOTED

Toit on meie jaoks püha ning rohkem kui lihtsalt kõhutäide. Teame, et meie loodud road liidavad iga päev tuhandeid inimesi ühise laua taha ühisteks hetkedeks. Ning just sellest filosoofiast lähtubki kogu meie tegevus.

Kooseinestamine liidab perekondi, sõpru ning kaaslasi. See on midagi, mis tänapäeva kiires tempos on ununenud, kuid millel on meie elus väga oluline koht. Maitsev toit annab hoogu ühisteks hetkedeks ning NÕO toob inimesi kokku.

Seetõttu loome tooteid, mis teevad meile head ning maitsevad hästi. Nendega kaasneb alati südamerahu, sest loome need ka oma lastele. Kasutame oma retseptides ja toodetes võimalikult palju naturaalseid maitseaineid ning komponente. Vähem oluline pole fakt, et üheski meie tootes pole E621 maitsetugevdajat. Lähtume toiduainetööstuse eetikast ning seisame selle eest,  et tervislik toit peab olema kvaliteetne, aus ning väärtuslik

Mitmekordselt kontrollitud, kvaliteetne ning puhas tooraine on see, millest loomegi tooted ühisteks hetkedes.

TOOTMINE JA TÖÖTAJAD

Nõo Lihatööstuse rajas 1992. aastal Toomas Kruustük, kes pani iga kolleegi, partnerit ja klienti tundma oodatud ning olulisena. Täna kantakse Toomase pärandit edasi pere-ettevõttena nii sõna otseses (Aasta Pereettevõte 2021) kui ka kaudsemas tähenduses, sest inimesed Nõo toodete taga moodustavad ühtse meeskonna.

Nõo Lihatööstus on pereettevõte, mis väärtustab ühtsust, suhtlust ning koostegemist.  Me hoiame au sees nii koos toiduvalmistamist, ühiselt söömist kui igapäevast päriselt jagatud aega.

Toetame oma kogukonda ja regiooni, keskendudes tervislike eluviiside edendamisele ning sponsoreerimisele.

Kohaliku elu edendamiseks avasime oma Nõos ka armsa esinduskaupluse, mis rõõmustab igapäevaselt tuhandeid inimesi värskete lihatoodete, ribide ning toiduainetega

GALERII

NÕO LIHATÖÖSTUSE AJALUGU

25. mai 1992
ASUTAMINE
AS Nõo Lihatööstus asutati 25. mail 1992. aastal endise Nõo kolhoosi vorstitsehhi ruumides. Esimene toodang valmis 1. augustil 1992 ning päevas toodeti 100 kilo Nõo rulaadi. Peagi avati esimene kauplus Tartus, kaubeldi ka turgudel.
25. mai 1992
1993 -1995
TOOTMISPINDADE ARENDAMINE
Ettevõte täiustas pidevalt oma tootmisruume. 1994. aasta jaanuarist 1995. aasta juulini viidi ligi 40% toodangust Venemaale, mistõttu tekkis vajadus laiendada tootmispinda – ehitati uus toodete hoiuruum ja väljastusruum.
1993 -1995
1997
ÄKSI TAPAMAJA
Uksed avas Äksi tapamaja, mis võimaldas kasutada ainult oma liha ja tõsta tooraine kvaliteeti.
1997
1999
SÜNDIS “LIHAVÜRST"
1. detsembril 1999.a võeti kasutusele uus kaubamärk “Lihavürst”.
1999
2002
UUS TOOTMISHOONE
Nõo Lihavürsti ajastu tõi kaasa suured muudatused tehnoloogias ja tootmismahtude hüppelise suurenemise. 2002. aasta septembris avas Nõo Lihatööstus uue 1000 ruutmeetri suuruse tootmishoone ning koos vana osaga kasvas tootmispind 2200 ruutmeetri suuruseks. Investeeringu kogumaksumus oli 45 miljonit krooni. Lihatööstusesse soetati uus, 12 miljonit krooni maksnud pakendamisliin, mis kuulub maailma tipptehnoloogia hulka ja oli esialgu Eestis ainuke. 10 miljonit krooni investeeriti aga uute suitsuahjude ja Eesti ainsa toorsalaami valmistamise kambri ostuks. Uue tootmishoone valmimine andis võimaluse suurendada toodangu mahtu poole võrra.
2002
2002
TUNNUSTUSED
Nõo Lihatööstuse viis toodet – Nõo rulaad, Nõo sardell, Keelevorst, Timmu rulaad, Viini tasku – hinnati Eesti toiduaineekspertide poolt Tunnustatud Eesti Maitse märgi väärilisteks.
2002
2002
EESTI LIHATÖÖTLEJATE ASSOTSATSIOON
Loodi Eesti Lihatöötlejate Assotsiatsioon (ELA), kuhu kuulub ka Nõo Lihatööstus.
2002
2006
LÄTI EKSPORT
Ettevõtte aastane käive kasvas esmakordselt üle 100 miljoni krooni. Alustati Lätti eksportimist.
2006
2007
VALMIS UUS JUURDEEHITUS
Valmis Nõo Lihatööstuse juurdeehitus, mis muutis tootmishoone enam kui topelt suuremaks – praegusele 2400 m² tuli juurde 3017 m². Seoses sellega laienes ka Nõo Lihatööstuse tooteportfell – sortimenti tulid tänu uuele tehnoloogiale suitsuvorstid, salaamid ja snäkid, mis on saanud paljude lihasööjate lemmikuks.
2007
2009
LEEDU EKSPORT
Ettevõte alustas Leetu eksportimist. Eksport Lätti moodustas juba 15% kogukäibest.
2009
2010
UUS MAJA
Suur nõudlus tõi taaskord kaasa ruumipuuduse, mistõttu ehitati imelühikese ajaga uus maja. See andis võimaluse veelgi suurendada suitsuvorstide ja snäkkide tootmise mahtu. Ettevõttele anti ISO 22000:2005 standardile vastav toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.
2010
2016
TOOTMISHOONE EHITUS
Algas uue, kolmanda etapi tootmishoone ehitus, mis läks maksma 5 miljonit eurot.
2016
2017-2020
INVESTEERINGUD TOOTMISESSE
Ettevõte investeerib tootmishoonetesse ja seadmetesse kokku 15 miljonit eurot.
2017-2020
2020-...
TÄNAPÄEV
Nõo Lihatööstus on Eesti suurim ja uuendusmeelseim kohalikul kapitalil põhinev lihatööstus, mis pakub tööd ligi 250 inimesele. Ettevõtte sortimenti kuulub üle 600 lihatoote.
2020-...
TULEVIK
Jätkame tööd selle nimel, et oleksime Baltikumi armastatuim lihatööstus.

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg