Nõo Lihatööstus kutsus külla töötajate lapsed 

Nõo Lihatööstus kutsus töötajate lapsed külla, et nad saaksid tutvuda oma vanemate tööga, uudistada tootmist ja valmistada unistuste võiku.

Kokku külastas ettevõtet 17 last Nõo põhikoolist ja Tartu erinevatest koolidest, kelle kõigi vanemad töötavad lihatööstuses. Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova tegi neile ülevaate ettevõttest, erinevatest ametitest ja lihatoodete valmistamisest. Seejärel suunduti ringkäigule tootmisruumidesse, kus tutvuti erinevate tööde ja masinatega.

Nõo Lihatööstuse tehnoloog ja kokk Marko Kokmann valmistas lastele lihapalle ja viinereid ning pakkus erinevaid snäkke. 

Lastele anti ka kaks ülesannet: valmistada etteantud toiduainetest oma unistuste võiku ja joonistada paberile toode, mida nad tahaksid, et Nõo Lihatööstus hakkaks tootma. Ettevõtte kinnitusel said nad lastelt paar head ideed.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatusel avavad erinevad ettevõtted oma uksed töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda. 1.–9. klassi õpilased saavad sedasi teadlikumaks töömaailmas toimuvast ning näevad, milline on nende vanema tööpäev ja -keskkond, töö sisu ning selle väärtus. Eelmisel aastal avas 900 tööandjat oma uksed lastele.

Fotosid laste külaskäigust Nõo Lihatööstusesse näeb SIIT

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg