Nõo lihatööstus läks üle gaasiautodele

Tartu külje all asuv AS Nõo Lihatööstus uuendas oma masinaparki üheksa uue gaasiautoga Škoda Scala. Keskkonnasõbralike autodega hakkavad sõitma lihatööstuse müügiesindajad.

„Meie müügipersonal liigub igapäevaselt üle Eesti ning töösõitude peale kulub neil aastas ligi 300 000 kilomeetrit. Gaasiautode eeliseks on see, et heitgaase tekib oluliselt vähem, mistõttu on nad kordades keskkonnasäästlikumad. Meie arvutuste kohaselt paiskame edaspidi aastas üheksa auto kohta õhku ca 21 tonni ehk ligi kaks korda vähem CO2 emissioone kui varasemalt kasutatud bensiinimootoriga autode puhul,“ ütles AS Nõo Lihatööstuse müügi- ja turundusjuht Simmo Kruustük.  

Kruustüki sõnul rääkis valik Škoda Scala kasuks, sest tegemist on keskkonnasõbraliku ja töökindla alternatiiviga tavautole. ”Uued gaasiautod võimaldavad läbida pikki vahemaid, seejuures keskkonda oluliselt koormamata. Lisaks on gaasiautoga sõitmine soodne, mis tähendab meie jaoks ka arvestatavat transpordikulude kokkuhoidu,“ lisas Kruustük.

Škodasid edasi müüva AS Aasta Auto tegevjuht Andrias Tammistu sõnul muutuvad maagaasiga mootorid madalate heidete tõttu eestlaste seas üha populaarsemaks. ”Škoda Scala kolm paaki võimaldavad sõita korraga ligi 400 kilomeetrit. Gaasi otsa lõppemise korral läheb Scala automaatselt bensiinile üle ning peaks suutma 9 liitriga sõita üle 200 kilomeetri. Škoda üldiselt on üks eestlaste eelistatuim automark, mis on end aastate jooksul tõestanud ning mille hinna ja kvaliteedisuhe on hästi paigas,“ ütles Tammistu.

Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Tartu lähedal Nõos. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele. 

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg