Nõo Lihatööstus toetab noore tippkoka valimist

Kodumaine Nõo Lihatööstus on noorte kokkade kutsemeistrivõistluse Noor Meister 2023 üks peatoetaja.

Noore Meistri kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes koka õppekavadel. Võistlusele on igast koolist oodatud osalema üks individuaalvõistleja.

„Suurima kodumaise lihatööstusena tunneme vastutust, et Eesti kohalik toidukultuur aina edeneks ja püsiks kõrgel tasemel, et oskaksime kohalikku kvaliteetset toorainet ja esivanemate tarkusi ühiste hetkedena väärtustada,“ ütles Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük.

Nõo Lihatööstus osaleb konkursi žürii töös ning varustab võistlejad vajaliku toorainega. Võistlus koosneb kahest päevast, kusjuures kohustuslikud toorained ja ka üllatustoorained antakse kohapeal.

Võistlejad pannakse eelroa, pearoa ja desserdi valmistamisega laiaulatuslikult proovile – noor kokk peab (isegi pimesi) tundma toorainet, koostama menüü, valdama põhitehnikaid ning töövahendeid, olema uuenduslik ja säästlik, teadma serveerimis- ja presenteerimiskunsti jne.

Võistluse korraldaja on Haridus- ja Noorteamet koos Tartu Rakendusliku Kolledži ja Tallinna Teeninduskooliga. Noore Meistri nime all toimuvad kutsemeistrivõistlused 2009. aastast, seekordne võistlus toimub 12.-13. aprillil Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Võistluse eesmärk on selgitada välja Eesti parimad õpilased koka erialal ja edendada valdkonda.

Nõo Lihatööstus on kõige suurem ja uuendusmeelsem kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus. Ettevõte annab tööd ligi 200 töötajale, millega on Lõuna-Eestis olulisemaid tööandjaid ning kohalikku ühiskonnaellu panustajaid. Nõo pälvis 2021. aastal EAS-i, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud Eesti parimate ettevõtete konkursil aasta pereettevõtte tiitli ning panustab järjepidevalt Eesti toidukultuuri ja kvaliteedi edendamisse ja tasakaalustatud toitumise väärtustamisse.

Lisainfo:

Simmo Kruustük

Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees

Tel: +372 51 68 103

E-post:

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg