Nõo Lihatööstuse esimese poolaasta käive kasvas üle viie protsendi

Käesoleva aasta esimese kuue kuuga kasvas AS-i Nõo Lihatööstus käive mullusega võrreldes 5,4 protsenti ligi 17 miljoni euroni.

Käibest ligi 85 protsenti teenis ettevõte Eestis, eksport moodustas müügist 15 protsenti. Nõo lihatoodete müügimaht oli esimesel poolaastal üle 4000 tonni.

Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustüki sõnul mõjutas esimese poolaasta majandustulemusi koroonakriis ja hoogsalt alanud grillihooaeg. „Möödunud poolaasta on kindlasti märgiline, sest sattusime ju ootamatult olukorda, kus väljas käimine oli piiratud ja suurem osa elust toimus kodudes – inimestel oli seega rohkem aega ise süüa teha. Kuigi ostuvalikutel sai sageli määravaks hind, püsis lihatoodete tarbimine kokkuvõttes stabiilsena. Suve algust saatis aga ilus ilm, mis omakorda soosis grillimist,“ sõnas Kruustük.

Nõo esimese poolaasta müügist järeldub, et vähenenud on snäkktoodete ja ahjulihade tarbimine, kasvanud aga näiteks suitsuvorstide, keeduvorstide ja sardellide müük.

Grilli-hooaja algus tõi kaasa toorvorstide ja kanaliha tarbimise tõusu. Esimesel poolaastal kasvas toorvorstide tarbimine mullusega võrreldes 35 protsenti. Kanaliha müük tõusis 38 protsenti, sealjuures kanašašlõkkide müük lausa 84 protsenti.

„Kevadel ennustasime, et eestlaste seas võidab enam populaarsust just kanaliha ja nüüd saame kinnitada, et nii on ka läinud. Inimesed eelistavad üha enam tervislikku elustiili ja kanaliha tarbimine näitab selget kasvu,“ ütles Kruustük.

Tartu külje all asuv Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele. 

Nõo Lihatööstuse 2019. aasta käive oli 33,7 miljonit eurot, kasvades aastaga 7,3 protsenti. Müüdud toodangu maht kasvas aastaga 7,63 protsenti 8654 tonnini. 

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg