Nõo Lihatööstuse juht: järgmisel aastal lihatoodete hinnad eeldatavasti enam ei kalline

Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova prognoosib, et järgmisel aastal lihatoodete hinnad rohkem ei tõuse ning tulekul on uued innovaatilised tooted ja pakkelahendused.

„Ma arvan, et praeguses majandussituatsioonis pingutavad kõik turuosalised selle nimel, et saavutada järgmisel aastal nullinflatsioon ja seda ka käibemaksutõusu valguses. Selline eesmärk peaks olema nii toidutootjatel kui ka kaubandusel. Nõo Lihatööstus teeb selle saavutamise nimel tööd, investeerib ja arendab uudseid tooteid,“ ütles Loova. Tema sõnul aitab seda eesmärki saavutada efektiivsuse tõus läbi innovatsiooni ja läbipaistev hinnastamine. Viimastel kuudel on ka toormehinnad stabiliseerunud, mis annab samuti lootust, et lihatoodete hinnad rohkem ei kalline.

„Nii majandusolukord, keskkonnanõuded kui ka tarbijate võimalused ning ootused eeldavad uudsete toodete ja pakendite turule toomist ning muudatusi tootmisprotsessis. Selleks peab toidutööstus panustama senisest rohkem innovatsiooni ja tööprotsesside automatiseerimisse. Sama rada mööda enam edasi sõita ei saa,“ tõdes Loova. Tema sõnul on lihasektor olnud viimastel aastatel kahjumis, mistõttu on paljudel lihatööstustel kadunud investeerimisjulgus ja ka -võimekus.

„Nõo Lihatööstus seevastu otsustas just praegu investeerida tootmise efektiivsusesse, tootearendusse ja uudistoodetesse. Tänavu investeerisime selleks 1,9 miljonit eurot, mis võimaldab meil järgmisel aastal tulla turule uudsete innovaatiliste toodetega. Ma arvan, et suudame tarbijaid üllatada,“ ütles ettevõtte tegevjuht.

Ettevõtte tootearenduse rõhuasetus on kvaliteetsest toorainest valmistatud tervislikud tooted. „Eeldame, et järgmisel aastal vaatavad inimesed hinnasoodustuste kõrval senisest enam ka toodete koostist ning ostavad pigem väiksemates kogustes aga rohkem kvaliteetsemaid lihatooteid,“ prognoosis Loova. „Pigem tarbige vähem aga see-eest toituge tervislikult, on jätkuvalt Nõo Lihatööstuse sõnum,“ lisas ta.

Nõo Lihatööstus on kõige suurem ja uuendusmeelsem kodumaine lihatööstus. Ettevõte annab tööd ligi 200 töötajale, millega on Lõuna-Eesti olulisemaid tööandjaid ning kohalikku ühiskonnaellu panustajaid. Nõo pälvis eelmisel aastal EAS-i, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud Eesti parimate ettevõtete konkursil aasta pereettevõtte tiitli.

Lisatud fotol on Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.

Foto autoriks Vallo Kruuser.

Lisainfo:

Ragnar Loova

Nõo Lihatööstuse tegevjuht

E-post:

Tel: +372 51 26 670

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg