Nõo Lihatööstuse müük liigub tõusulainel: kasvu veab eksport

Eesti suurima kodumaisel kapitalil põhineva lihatööstuse, ASi Nõo Lihatööstus müügimaht suurenes tänavu nelja esimese kuuga 5%, aprillis oli kasv võrreldes aasta varasemaga suisa 15%. Müügi kasvu toetavad tugev kodumaine lihatarbimine ja lihatoodete ekspordi kasv.

Välisturgudest kõige paremat tulemust näitavad Läti ja Leedu, kus Nõo Lihatööstus on viimastel aastatel oma sortimenti oluliselt laiendanud ja kaubamärgi tuntust kasvatanud.

„Meie 15-aastane pingutus lõunanaabrite juures hakkab lõpuks vilja kandma. Siin on kaasa aidanud läbimõeldud müügi- ja turundusstrateegia ning oluline roll on kindlasti ka Nõo kaubamärgi hiljutisel uuendusel, mille käigus kaasajastasime toodete pakendeid ja muutsime nad mitmekeelseks. Näeme, et nii eestlased kui meie lõunanaabrid on uues pakenduses lihatooted hästi omaks võtnud,“ ütles Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük.

Kuigi lõunanaabrite juures saadab lihatööstust edu, on Kruustüki sõnul koroonaaegseks murekohaks teised naaberriigid ja sisenemine uutele eksportturgudele.

„Soome on uksed täiesti lukku keeranud. Nad hoiavad kohalikke tootjaid ja panustavad neile töö andmisega – sealt on üsna tugevalt tunda protektsionismi. Sarnane lugu on Rootsiga. Uusi turge ja partnereid on meil hetkel aga keeruline leida, kuna toidumesse ega väliskülastusi ei toimu – toidukaupa on praegustes tingimustes uutele välisturgudele müüa väga keeruline,“ rääkis Kruustük ja lisas, et seetõttu on lihatööstuse fookuses lisaks koduturule jätkuvalt Läti ja Leedu.

Eesolevaks suveks toob Nõo Lihatööstus turule üle 600 tonni suvetooteid. Tootesortimenti lisandub paarkümmend uut grilltoodet.

Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Tartu lähedal Nõos. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele.

Lisainfo:

Simmo Kruustük

Nõukogu esimees

AS Nõo Lihatööstus

Tel +372 516 8103

E-post:

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg