Nõo valmistab algavaks suveks üle 600 tonni grilltooteid

Sel nädalal alustas AS Nõo Lihatööstus suvetoodete valmistamist. Kokku plaanib Eesti suurim kohalikul kapitalil põhinev lihatööstus algavaks hooajaks turule tuua 635 000 kilo grilltooteid, mida on 10% rohkem kui aasta varem.

„Kriisiajal on kodune lihatarbimine tõusnud, sest inimesed veedavad palju aega kodus ja senisest rohkem tehakse ise süüa. Teisalt on meie jaoks kadunud paljud ärikliendid söögikohtade näol, kes on kriisi tõttu ajutiselt oma uksed sulgenud või tegevust oluliselt piiranud. See paneb meid hetkel pingutama just koduse lihatarbija nimel. Seda enam, et inimesed praegu ka ei reisi, mistõttu jääb suurem tarbimine Eesti piiresse,“ ütles Nõo Lihatööstuse müügi- ja turundusjuht Simmo Kruustük.

Kuna algavaks suvehooajaks prognoositakse lihatarbimise kasvu, plaanib Nõo Lihatööstus juurde palgata paarkümmend töötajat.

„Suvi on meie jaoks aasta üks intensiivsemaid tootmisperioode, mistõttu vajame kindlasti abikäsi juurde. Lisaks otsime püsitöötajaid – puudus on eelkõige spetsialistidest, keda kohapeal ka ise välja koolitame. Väike eelis on toiduainetööstuse ja kogemustega töötajatel, kuid oleme avatud ka teiste sektori taustaga tööotsijatele,“ lausus Kruustük.

Lihatootja sõnul eelistavad Eesti inimesed keerulisemal ajal viinereid ja vorste lihale. Suvel on põhirõhk grillvorstidel ja linnulihal.

„Muutusi võib tulla grilltoodete eelistuste osas – valitakse rohkem odavamaid ja soodushinnaga tooteid. Kuna üldine trend Eestis on tervislikkuse suunas, on praegu tugevas kasvus linnulihatoodete tarbimine. Sellest lähtuvalt tõime turule koostöös Fitlapi ja Joel Ostratiga valmistatud tooted. Loomulikult leiavad lihagurmaanid meie valikust endiselt Nõo traditsioonilist grill-liha, kuid ka spetsiaalselt Eesti grillmeistritega välja töötatud BBQ Symphony sarja. Sealihast valmistatud grilltooted on küll jätkuvalt suurima mahuga, kuid võrreldes linnulihatoodetega tänavu ilmselt oluliselt ei kasva,“ sõnas Kruustük.

Kruustüki sõnul on Eesti tarbijale omane kodumaise tooraine lembus ja pidev ootus uudistoodete järele, mistõttu tuleb lihatootjatel tegeleda pideva tootearendusega. Nõo suvetoodete valikust leiab muuhulgas kirsi-balsamico seasteigid; Fitlap grillsteigid kanafileest; searibid Vana Tallinna marinaadis; Crème Bonjour toorvorstid; Franfurteri, kabanossi ja linnulihaga grillvorstid; kanatiivad Teriyaki marinaadis; triibuliha suitsuses õunamarinaadis ja palju muud.

Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Tartu lähedal Nõos. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele. 

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 raames investeerime innovaatilisse sulatus- ning viilutusliini. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

„Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu toetuse meetme 4.2.2 2022. aasta toetusvooru raames investeerime innovaatilisse soolamispritsi. Investeeringu eesmärgiks on tootmisvõimsuse suurendamine, sortimendi mitmekesistamine, innovaatiliste lahenduste rakendamine ning toodete kvaliteedi tõstmine.“

Noo_logo_valge-01-svg